יום שישי, 25 באוקטובר 2013

משחק מלא בסדרה של היריב

לפני מספר שבועות כתבתי פוסט שכותרתו: ישר מהמכבש: הלגמו ב Bermuda Bowl בבאלי
מה שייחד את הכרזת ה 6  של הלגמו, היה שההכרזה שלו הייתה ללא אף קלף בסדרה שהכריז. הלגמו הבין מהכרזות שותפו הלנס, שלשותפו מספיק כוח ואורך בסדרה זו והוא לא זקוק לקלף בודד או שניים של שותפו בסדרה. מה שהוא כן זקוק לו לצורך ביצוע Slam זה כוח בסדרות אחרות. 

קשה לצפות משחקן ממוצע להבנה כזו. הנושא בו עוסק פוסט זה מסביר מתי השותף לא צריך תמיכה שלכם בסדרה שהכריז בה משחק מלא. אתם רק צריכים להכריז Pass ללא אף קלף בסדרה או עם קוצר בסדרה. 

בברידג' שלא הכרנו, נתייחס למצב ייחודי שבדרך כלל לא מלמדים אותו: הכרזת משחק מלא בסדרה ששחקן יריב הכריז.

נתחיל ביד ששיחקתי לפני כמה שנים בתחרות מקומית ומדגימה את הנושא.שימן את עצמכם במקומו של מערב עם יד חזקה של 20 נקודות ו Void ב . מה תכריזו?

לפני ההכרזה צריך להבין את הכרזתו הלא שגרתית של השותף. הדרך הקלה להבין אותה היא לנסות להבין כיצד מחולקת סדרת ה ♠. לצפון יש לפחות חמישה קלפים.

מדוע "ברח" דרום עם ידו החלשה מהחוזה המוכפל בסדרה זו?
הוא כנראה קצר מאד בסדרה. המסקנה היחידה מכך היא שמזרח הכריז פעמיים Pass לא משום שהיד שלו מאד חלשה, אלא משום שהוא ארוך בסדרת ה ♠. זוהי הכרזה של Pass מלכודת. ההכרזה של  4 מראה כי הוא לא סתם ארוך אלא יש לו שבעה או שמונה קלפים בסדרה ולאחר שמערב הראה יד חזקה במיוחד הוא מאמין שיבצע את החוזה. 

שותפי הכריז 5. זה הסתיים רע מאד לאחר שדרום הכפיל.

רק בעוד שולחן אחד הכריזו 4. השותף של השחקנית שהכריזה, הכריז Pass. היא ביצעה את החוזה ללא בעיות.

התנאים להכרזת משחק מלא בסדרה שהיריב הכריז
הכרזה של משחק מלא על ידי השותף בסדרה אותה הכריז אחד מהיריבים, עשויה להיות הכרזה טבעית.
בשונה מידיים רגילות בהן מחפש השותף התאמה של ארבעה קלפים מול ארבעה קלפים בסדרת השליט, בידיים אלה אין השותף זקוק לקלפים שלי בסדרה. 

נוכל לזהות ידיים בהן הכרזת השותף בסדרת היריב היא טבעית באמצעות המאפיינים הבאים:

1. ברשותנו יד חזקה. 

2.     מהלך ההכרזה מראה שיש לנו יד חזקה

3. יש לנו קוצר או Void בסדרה אותה הכריזו היריב והשותף.

4. בדרך כלל היריב שהכריז את הסדרה יושב לפני השותף.

5. שותפו של היריב אינו תומך בסדרה.


6. השותף הכריז ברמה של משחק מלא לאחר סיבוב אחד או יותר של הכרזת Pass (בדרך כלל לפחות שני סיבובי הכרזת Pass). הכרזות השחקנים האחרים בסיבובים בהם הכריז Pass, אפשרו לו לבנות תמונה מדויקת יותר של היד.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Featured post

יד השנה 2011: הלגמו במיטבו

 היד הבאה נבחרה בשנת 2011  כיד השנה  על ידי   The  International Bridge Press Association. זיא מחמוד כתב עליה, שהיא לא רק יד השנה, אלא ...