יום שלישי, 26 במאי 2020

הלך לעולמו: Roland Wald

היום (26 במאי) הלך לעולמו במפתיע Roland Wald. ולד היה שחקן ברידג' דני ששימש כפרשן מוביל באתר ה-BBO בשידור התחרויות החשבות ביותר בעולם. 
הוא ניתח מהלכים של טובי השחקנים בעולם בזמן אמת. מי שהבנתו בברידג' אינה הבנה מעמיקה לא היה מסוגל לעשות את זה וכמובן אף אחד לא היה נותן לו לפרשן באופן רשמי. 
פעמים רבות צפיתי בשידורי התחרויות החשובות בעולם ב-BBO והאזנתי בקשר רב לדבריו ולמדתי מהם. על כך אני מודה לו. 


כשהפכנו לחברים בפייסבוק


כשהפכנו לחברים ב-FACEBOOK הכרתי צדדים אחרים שלו. למדתי על הקשר העמוק שלו למדינת ישראל באמצעות דגל ישראל שהופיע כתמונתו בדף הפייסבוק שלו. למדתי על היותי יהודי בעיקר באמצעות "שבת שלום" שכתב בעברית בכל יום שישי בערב עם תמונה רלוונטית, למשל: נרות שבת. 
למדתי על חוש ההומור שלו באמצעות בדיחות שכתב בפייסבוק. 

בהקשר של ברידג' קיבלתי באמצעותו מידע ששיתף בפייסבוק, כולל שתיים שלוש ידיים כל כך מדהימות שלא יכולתי שלא לכתוב עליהן פוסט בבלוג. 
המדהימה שבהן היא:bid שלא היכרתם: התאמה של שבעה קלפים במיינור או תשעה קלפים במייג'ור.  

כמו לא מעט שחקנים ישראלים, חלקם שחקנים ברמה גבוהה מאוד,  השתתפתי לא פעם במשאלים שערך בפייסבוק בשאלה: מה תכריזו? כשצרף את היד שלכם ואת מהלך ההכרזה עד לשאלה. 
תמיד היה מדובר בידיים מרתקות. תמיד ביקש גם הנמקה להכרזה.


שיחק בישראל

באחד מפסטיבלי הברידג' בתל אביב שיחק Roland Wald עם שותפו הקבוע. הבן שלי ניר שיחק נגדו ושוחח איתו. ניר התרשם שהוא אדם סימפטי במיוחד.


מה אמרו עליו אחרים? 

Frederic Silvestre חברו בפייסבוק פרסם את הפוסט הבא אחרי מותואני מצרף קישור לראיון איתו במגזין הברידג' המקוון הנחשב Neapolitan Bridge. לקריאה לחצו כאן


לקיים תחרות ב-BBO לזכרו


טוב תעשה ההתאגדות הברידג' הישראלית אם תקיים לזכרו תחרות ברידג' באתר ה-BBO.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Featured post

יד השנה 2011: הלגמו במיטבו

 היד הבאה נבחרה בשנת 2011  כיד השנה  על ידי   The  International Bridge Press Association. זיא מחמוד כתב עליה, שהיא לא רק יד השנה, אלא ...