יום שבת, 16 בנובמבר 2019

פסטיבל הברידג' באילת: איך שהשנים עוברות?כמו בכל שנה ב-25 בשנים האחרונות בחודש נובמבר מתקיים פסטיבל ברידג' בינלאומי באילת, הנקרא: פסטיבל הים האדום.
גם לפני 13 שנים התקיים אותו פסטיבל ברידג' בינלאומי באילת. 
אז הגיעו שני סגני אמן כסף (דרגה נמוכה במיוחד), ששיחקו פחות משנה וחצי בתחרויות, להשתתף בפעם הראשונה בחייהם בתחרות הזוגות הפתוחה של הפסטיבל.
האחד היה נער בן 13 והשני אדם מבוגר בשנות ה-50 של חייו. זו הייתה הפעם הראשונה בחייהם שהם השתתפו באירוע גדול יותר מתחרות ארצית במועדון. 

במושב הראשון הם השיגו תוצאה של 53%-52%. במושב השני השיגו תוצאה נוראה של כ-38%. 
כללי התחרות הם שבמושב השלישי מתחלקים לגמר א' (כ-60 זוגות ראשונים), גמר ב' (90 עד 100) זוגות נוספים. מרבית המשתתפים משחקים בגמר ג'. 
גם הזוג הזה שיחק בגמר ג'. 
בגמר ג' הם השיגו תוצאה נדירה של יותר מ-71%. בסיכום הכולל היא הספיקה להם לזכייה במקום השני בגמר ג' ולקבלת פרס כספי. 


בשנים הבאות: הנער

הנער גדל והפך לצעיר, שהתקדם והצליח בתחרויות ברידג'. 
הוא מצא שותף בגילו ואפילו שיחק איתו בנבחרת הצעירה של ישראל. 
הוא גם שיחק כמה פעמים בפסטיבל באילת. פעם אחת עשה תוצאה יפה בגמר א' של תחרות הזוגות הפתוח.


בשנים הבאות: המבוגר

גם המבוגר התקדם במשחק הברידג'. באופן טבעי פחות מהנער. גם לו היו הישגים נאים לפעמים. כך למשל, באחד מפסטיבלי הברידג' בתל אביב זכה בכל תחרות בה השתתף בנקודות ארציות ובחלק מהתחרויות גם בנקודות בינלאומיות. באותה שנה זכה בפרסים כספיים בשתי תחרויות שונות בהן סיים בין עשרת הראשונים. 

המבוגר השתתף כמעט כל שנה בפסטיבל באילת אבל התוצאה המצוינת שהשיג בפעם הראשונה הייתה התוצאה הטובה היחידה שלו. היו תחרויות שבהן השיג תוצאות בינוניות והיו תחרויות שבהן השיג תוצאות גרועות.


בשנת 2019

בפסטיבל הבינלאומי שהסתיים בשבת ה-16 בנובמבר הם חזרו לשתף פעולה לאחר תקופה ארוכה שבה הם לא שיחקו ביחד, למעט מקרים נדירים. 

הדפוס של שני המושבים הראשונים היה דומה למה שקרה בשנה הראשונה בה שיחקו: תוצאה טובה במושב הראשון כמעט 59%,  ובמושב השני תוצאה גרועה של 48%. 
לאכזבתם, לא הצליחו להיכנס לגמר א' ומצאו את עצמם מתחילים את המושב השלישי מהמקום ה-14 בגמר ב'. 
זה הסתיים באופן דומה למושב השלישי לפני 14 שנים: רק הפעם בגמר אחד גבוה יותר ובמקום אחד גבוה יותר. 67% במושב השלישי הספיקו למקום ראשון בגמר ב'.רמזים לזהות הזוגאם לא ניחשתם במי מדובר


את הרמזים תמצאו בפוסטים ישנים בבלוג זה:

תחרות ראשונה בפסטיבל באילת 

פסטיבל הברידג' הבינלאומי בתל אבי: הצלחה גדולה אבל ...  ואם גם זה לא עזר....

במקום הראשון בגמר א' של תחרות הזוגות הפתוחה בשנת 2019 זכו יובל לובינסקי ומיכה מרק. במקום השני אלירן ארגלזי ואורי אסרף ובמקום השלישי הצעירים אורן טולדנו ועמי זמיר. כל הכבוד לזוכים. 

לתוצאות המלאות של גמר א' לחצו כאן

לתוצאות גמר ב' לחצו כאן.
  

  


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Featured post

יד השנה 2011: הלגמו במיטבו

 היד הבאה נבחרה בשנת 2011  כיד השנה  על ידי   The  International Bridge Press Association. זיא מחמוד כתב עליה, שהיא לא רק יד השנה, אלא ...